Zaterdag en zondag 27 en 28 september 2025, Lekko dagen Wijk bij Duurstede

DAG 1

Zaterdag 27 en zondag 28 September was weer het jaarlijks terugkerende evenement de Lekkodagen in wijk bij Duurstede. Diverse leden van het anker Maarten en Nils wonen in Wijk bij duurstede. Enkele jaren gelden werden zij gevraagd of het een idee was dat het Anker met hun bassin op het veld bij de haven willen staan alwaar diverse leden dan hun boten ten toon kunnen stellen en in het bassin kunnen varen met hun boten. Na overleg en goed keuring van beide partijen werd de knoop doorgehakt en werd net als vorig jaar ook dit jaar het bassin weer opgebouwd. Dit vond plaats op vrijdag voorafgaand aan het evenement. Diverse leden o.a. Nils, Maarten, Anno en Dennis waren vrijdag al vroeg te vinden bij het clubgebouw om daar de spullen op te halen om vandaar naar wijk bij Duurstede te rijden om op het terrein  het bassin op te bouwen en het vervolgens te vullen met water.

Zaterdag ochtend om een uurtje of 9 kwamen Hans Waque, Marc en Jaap aangereden bij het bassin. Er waren toen al diverse leden die hun boten op de kramen hadden geplaatst. Wij ook onze auto uitgeladen en de boten op de kraam gezet. Het was lekker druk met de boten waardoor de beide kramen die wij tot onze beschikking hadden dan ook aardig gevuld waren. Er was nog een derde kraam waar een boot van zo een 2.60 op stond van iemand uit Hoevelaken. Rond 10 uur zou het evenement opengaan voor publiek. Maar of het nu aan het weer lag of dat de bezoekers eerst elders nog verplichtingen hadden weten we niet, maar in de ochtend vielen de bezoekers wat tegen. Rond 10.30 was dan de officiële opening van de Lekkodagen. Dit ging zeker niet ongestoord voorbij want op het teken van de organisatie mochten alle boten die in de haven lagen zich laten horen door allemaal tegelijk hun hoorn af te laten gaan. Ik kan u vertellen als je op dat moment nog lag te slapen dat je echt wel wakker werd door het geluid van al die toeters. Naar mate de dag verliep werd het dan toch drukker mede ook door het goede weer, want later op de dag kwam het zonnetje er nog bij kijken. Er voeren diverse boten in het bassin. Van kleine op Duwertjes tot grote slepers en van kleine bootjes tot hele kleine bootjes. Hans Materman was er ook, en ja als Hans er is, is er vaak ook wel iets te beleven aan de waterkant. Alhoewel dat vandaag wel meeviel. Zijn eerste boot die te water ging zat een raar geluid in. Bleek dat zijn ontvanger of regelaar op de koppeling van zijn schroefas lag waardoor zijn koppeling het begaf. Een andere boot had problemen met de stroomvoorziening. Weer een andere boot deed niet zoals Hans wilde. Als hij zijn stick naar voren deed ging de boot naar achter. Zo ook met het roer, als hij naar links ging met zijn stick ging de boot naar rechts. Het was een digitale zender en ik wist niet zo gauw in het programma te komen om het spul te reversen. Ik zij tegen Hans als je nou gewoon de zender op zijn kop houd werkt het allemaal naar behoren. Verder verliep de dag eigenlijk zonder problemen. Het was dan ook zo weer 17.00 uur. Tijd om de eerste dag huiswaarts te keren. Het was een gezellige dag met mag wel zeggen goed weer en iedereen een goed humeur.

Op naar dag 2

Alle leden die aanwezig waren bij zowel het opbouwen op vrijdag als het varen op zaterdag wil ik namens het bestuur heel hartelijk bedanken voor hun medewerking en natuurlijk de gezelligheid.

Jaap van Hezel

DAG 2

Het weer zat deze zondag heel erg mee om heerlijk te kunnen varen, af en toe zorgde een klein zuchtje wind voor wat wegdrijvende modellen maar niks om ons zorgen over te maken. Mijn Well Enhancer heeft bijna non-stop kunnen varen (afgezien van een pauze omdat het lawaai van de schottels niet al te fijn was), dit was de eerste keer dat ik een hele dag heb kunnen varen in meer dan 12 jaar! In de ochtend was het erg rustig in de bak, ’s middags werd het steeds drukker in en om de bak. De modellen trokken veel bekijks.

Josse Brouwer

Foto’s van dag 1 zijn er gemaakt door Jaap van Hezel. Van dag 2 door Josse Brouwer. Klik op DAG 1 of DAG 2. Tevens ook nog een drietal filmpjes van de hand van Josse Brouwer en van Hennie Wey [drone].